در مسیر بیداری
وارد شو و چیزی به من بیاموز. حتی یك كلمه!
درباره وبلاگ


به نام آنكه حق است همیشه

خدمت شما عزیزان سلام عرض میكنم.
این وبلاگ صرفآ برای اطلاع رسانی است.آنچه را مفید میدانم به شما میگویم و خواهش میكنم هرچه میدانید به ما بگویید حتی یك كلمه!

به امید آن حقیقتی كه جهانیان چشم به انتظارش هستند.

مدیر وبلاگ : مدیریت سایت
مطالب اخیر
برچسبها

بیست و هفتمین موضوع هفته شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper) در سال 1391 خورشیدی را در حالی مطرح می کنیم که قلب بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان از اهانت به پیامبر اکرم (ص) توسط مزدوران آمریکا و صهیونیست جریحه دار است.

انتشار این فیلم در سالگرد انفجار برجهای دوقلو می تواند نشانگر این موضوع باشد که آمریکا و صهیونیسم به دنبال آن هستند تا ۱۱ سپتامبر را سالروز مبارزه با اسلام و تداعی خشونت مسلمانان در ذهن مردم غرب باشد. از سوی دیگر حمله مردم مسلمان به سفارتخانه های آمریکا در کشورهای اسلامی و تهدید منافع آمریکا می تواند باعث بهره برداری رسانه های غربی برای بار تولید خشونت مسلمانان در اذهان مردم غرب باشد.

دلیل دیگر برای انتشار فیلم موهن، زنده کردن جریان سلفی و القاعده در کشورهای تازه انقلاب شده است تا از این راه آمریکا در دراز مدت بتواند دوباره شرایط نظامی خود را در این کشورها به بهانه تامین منافع خود داشته باشد.

با بیان این اهداف آمریکا از انتشار این فلم موهن، سوال اینجاست که به نظر شما مسلمانان افغانستان باید در قبال این جنایت بیشرمانه مزدوران آمریکا چه عکس العملی داشته باشند؟ خواسته ملت افغانستان از دولتمردانشان در این رابطه چیست؟

مطمئنا اگر زمانیکه آمریکا اهانت کنندگان به قرآن در بگرام را تبرئه کرد و جسارت کنندگان به اجساد را به کمترین مجازات یعنی کسر درجه محکوم نمود، دولت افغانستان از خود واکنش مناسبی نشان می داد، امروز اوباما لااقل از جامعه مسلمانان عذر خواهی می کرد.

پس ضروری است تا رفتار مناسبی البته به دور از خشونت همراه با هوشیاری داشته باشیم. لذا نحوه این رفتار و عکس العمل را از شما سوال می کنیم.

منبع: افغان پیپر

*********************************************************************************************************************
لطفآ نظرات خویش را بنویسید... ما در اسرع وقت نظرات شما را در ادامه همین متن قرار خواهیم داد .انشاالله.


علیرضا:
سلام.
به نظر بنده الان سیاست های کلان دیگر کاری به این ندارند که دین مردم چیست . بلکه به این کار دارند که چگونه سیاستهای خودشان را در کشورها مخصوصآ کشورهای جهان سوم پیاده کنند.
همانطور که در منتن موجود است اگر ما مسلمانان با خشونت رفتار کنیم و سفیران آمریکا و اسرائیل را بکشیم در حقیقت طبق نقشه دشمن عمل کرده ایم. بنابراین لازم است جامعه ی اسلامی را در اینگونه موارد به خصوص مدیرانی مدبر و دور اندیش  اداره کنند و اگر چنین اتفاقاتی افتاد هرکسی از پیش خود کار نکند که در آخر آب به جوی دشمن بریزند.
************************************************************
نوع مطلب : مطالب اصلی سایت(بیداری اندیشه ی جهانی)، فراماسونری، اندیـــــــــــــشــــــــــه، فرهنگی، 
برچسب ها : چه رفتاری در قبال این اهانت آمریکا داشته باشیم؟،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
در ادامه واکنش جهان اسلام به فیلم موهن صورت گرفت

در ادامه اعتراضات مسلمانان به فیلم موهن به پیامبر اسلام، مسلمانان مقیم انگلیس با برگزاری تظاهرات مقابل سفارت آمریکا در لندن، خشم خود را از این فیلم ضد اسلامی و سیاست خارجی آمریکا به تصویر کشیدند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات مسلمانان انگلیس مقابل سفارت آمریکا در لندن +عکس

به نقل از شبکه تلویزیونی «پرس تی وی»، حدود هزار معترض به فیلم ضد اسلامی مقابل سفارت آمریکا در لندن تظاهرات کردند تا خشم خود را به توهین صورت گرفته به اسلام به تصویر بکشند.

بر اساس این خبر، تظاهرات مقابل سفارت آمریکا در لندن امروز با حضور چند صد نفر در میدان «گروسونور» قبل از 2:30 دقیقه بعد از ظهر به وقت محلی که زمان برنامه ریزی شده برای شروع تظاهرات بود، آغاز شد.

همزمان با شروع قرار دادن موانع از سوی پلیس لندن بود که جمعیت تظاهرات کننده در مدت زمان کوتاهی بیشتر شد؛‌ بسیاری از مردان در مقابل جمعیت و زنان و کودکان پشت جمعیت ایستادند و به سخنرانی هایی که در محکومیت فیلم ضد اسلامی، سیاست خارجی آمریکا و ظلم به مسلمانان و اسلام ایراد می شد، گوش می دادند.

سخنران این تظاهرات اعلام کرد: ما امروز به صراحت بیان می کنیم که هیچ خشونتی علیه هیچ سفیر و یا غیر نظامی در اسلام پذیرفته نیست؛ ما خواستار هیچ گونه اقدام خشونت آمیزی نیستیم؛ حرف ما این است که مسلمانان باید اعتراض کنند و شما باید خشمی را که در خیابان های جهان اسلام وجود دارد را درک کنید.

در ادامه این خبر آمده است که تظاهرات کنندگان همچنین پلاکاردهایی با خود حمل می کردند که دولت آمریکا را هدف گرفته بودند؛ روی این پلاکاردها نوشته شده بود: «آمریکا! از سرزمین های اسلامی برو بیرون».

خبر برگزاری تظاهرات هزاران نفری مسلمانان مقابل سفارت آمریکا در لندن در شرایطی گزارش می شود که انتشار فیلم توهین به اسلام، واکنش های شدید و گسترده ای را در میان مسلمانان جهان به دنبال داشته و به تظاهرات گسترده ضد آمریکایی منجر شده است.

در جریان تظاهرات هفته گذشته معترضان لیبیایی نیز، «کریستوفر استیونز» سفیر آمریکا در لیبی به همراه سه تن دیگر از دیپلمات های آمریکایی در این کشور کشته شدند.

ادامه گسترش تظاهرات مسلمانان، به صدور بیانیه های هشدارآمیز سفارتخانه های آمریکا در کشورهایی که صحنه اعتراضات هستند و همچنین تعطیلی و تعلیق سفارت کشورهای غربی در کشورهای اسلامی منجر شده است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دوشنبه 27 شهریور 1391


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
به گزارش مشرق؛ در حالی که پخش فیلمی موهن موجب خشم مسلمانان، به ویژه در لیبی و مصر و حمله به سفارت آمریکا در این کشورها شده، محتوای این فیلم چیست؟

فیلم مذکور از سوی تری جونز، کشیش ضد اسلام اهل فلوریدای آمریکا، منتشر شده که اعلام کرده‌ است انتشار این فیلم به مناسبت سالگرد حملات یازده سپتامبر صورت گرفته است.

در این فیلم دوساعته، شخصیت ارزشمند پیامبر اکرم (ص) به طنز گرفته شده و این چهره پاک، فردی ترسیم شده‌ است که گناهان بسیاری مرتکب می‌شود.
«سَم باسیل»، نویسنده و کارگردان این فیلم، که «برائت از مسلمانان» نام دارد یک یهودی آمریکایی اهل کالیفرنیا و شاغل در بخش مستغلات است، اما پخش و توزیع فیلم را تری جونز برعهده دارد.

سم باسیل که هم‌اینک در مخفیگاه به‌ سر می‌برد به «وال‌ استریت جورنال» گفته‌ است که «بیش از ۱۰۰ یهودی با اعطای ۵ میلیون دلار» در تأمین مالی این فیلم کمک کرده‌اند و این فیلم با شرکت ۶۰ هنرپیشه و ۴۵ نفر پشت صحنه در سه ماه ساخته شده‌ است.

به گفته «سم باسیل»، این فیلم تاکنون تنها یک بار اکران شده که اوایل سال جاری در سالنی تقریباً خالی در هالیوود بوده است.

تری جونز، کشیش کلیسای گِینزویل فلوریدا، که شبکه خبری سی‌ان‌ان در وب‌سایت خود او را کشیشی «جویای نام» توصیف می‌کند پیشتر در اردیبهشت‌ماه امسال قرآن را آتش زده بود.

تری جونز روز ۲۰ مارس ۲۰۱۱ نیز یک نسخه از قرآن را در کلیسای خود به آتش کشید که این اقدام تظاهرات گسترده‌ای را در افغانستان به دنبال داشت که طی آن ده‌ها تن کشته و زخمی شدند.

این فیلم موهن که با دو نام "برائت از مسلمانان" و "زندگی محمد[ص] رسول اسلام"معرفی شده یک فیلم یک فیلم آماتوری به کارگردانی «سام باسیل» است و حاوی صحنه‌ها و توهین‌هایی به پیامبر اکرم(ص) است که زبان از بیان آنها شرم می‌کند.

این فیلم پیش از این تنها یک بار در سالنی در هالیوود به شکل خصوصی نمایش داده شد و قرار بود در سالگرد حادثه 11 سپتامبر در کلیسای تری جونز (کشیش سفیه) به نمایش درآید؛ اما این نمایش لغو شد.
این کشیش طبق اعلام قبلی، حرکت موهن دیگری به نام «محاکمه مردمی محمد[ص]» برگزار کرد و به زعم خود آن حضرت را محاکمه نمود. قرار بود این فیلم در کنار این محاکمه نمایش داده شود.
اما علیرغم لغو پخش رسمی فیلم موهن، بخش‌هایی از این فیلم در فضای مجازی منتشر گردید و چون این کار از سوی قبطیان مهاجر مصری انجام شد، نخستین واکنش‌ها از مصر علیه این اقدام برخاست و سپس به لیبی، یمن و دیگر کشورها کشیده شد.
شخصیت‏های مسلمان، مسیحی، قبطی و نیز کاخ سفید ساخت این فیلم را محکوم کردند؛ اما مسلمانان خشمگین در مصر و لیبی، با حمله به نمایندگی های سیاسی آمریکا در "قاهره" و "بنغازی"، سفیر آمریکا در لیبی را کشتند.

دولت آمریکا که اینک با خشم مسلمانان بیدارشده مواجه شده است تلاش می‏کند خود را از این اقدام موهن بری کند؛ اما آیا می‏توان باور کرد که ساخت فیلمی با سرمایه هنگفت 5 میلیون دلاری و نیز اقدامات مستمر کشیش دیوانه بدون اطلاع و رضایت مقامات کاخ سفید انجام شده باشد؟

زمان این فیلم 2 ساعت است اما بخش هایی چند دقیقه ای از آن (به زبان انگلیسی و نیز با دوبله به زبان مصری محلی) بر روی شبکه ویدئویی "یوتیوب" منتشر گردیده است.


مشخصات فیلم

نام فیلم: برائت از مسلمانان (زندگی محمد رسول اسلام)
سناریست، تهیه کننده و کارگردان: سام باسیل (به انگلیسی: (Sam Bacile
محصول: 2011 ـ ایالات متحده آمریکا
زمان: 120 دقیقه
حامیان مادی: صهیونیست‏ها.
حامیان معنوی: «عصمت زقلمه» رییس دولت خودخوانده قبطی (هیئت عالی حکومت قبطیان مهاجر در آمریکا) ـ «موریس صادق» وکیل قبطی دادگستری ـ «تری جونز» کشیش قرآن‏سوز آمریکایی.

داستان فیلم

این فیلم با صحنه‌هایی از حملات گروه‌های تندرو به یک داروخانه مربوط به پزشکی قبطی در مصر آغاز می‏شود. در این صحنه چند مسلمان با محاسن بلند با چوب و چماق به داروخانه این پزشک حمله می‏کنند و با حمله ناجوانمردانه به همسر وی، مغازه اش را ویران می کنند؛ اما پلیس مصر تنها نظاره گر این حادثه است.
فیلم پس از این بخش، به حیات پیامبر اعظم(ص) در صدر اسلام منتقل می‌شود و با پخش صحنه های مبتذل (که از بیان آنها معذوریم)، علاوه بر توهین به پیامبر اکرم(ص)، دین اسلام را به عنوان "سرطان" و مسلمانان را افرادی خشن، عقب مانده و طرفدار خونریزی نشان می دهد.


 

گذشته از صحنه‏ های سخیفی که ارزش بیان ندارد، یکی از شیطنتهای فیلم آن است که مسلمانان را افرادی شکنجه‏ گر معرفی کرده است و در صحنه ای از فیلم یک زن سالخورده به نحو عجیبی شکنجه می شود؛ در حالی که در تاریخ اسلام چنین چیزی مشاهده نمی شود. در واقع، در این فیلم بسیاری از جنایت‏هایی که نظامیان آمریکایی، اسرائیلی و غربی در سال‏های اخیر در حق مردم فلسطین، عراق و افغانستان انجام داده و در "گوانتانامو" و "ابوغریب" مرتکب شده اند را بی‏شرمانه به اسلام و مسلمانان نسبت می‏دهد.

در این فیلم نقش پیامبر(ص) را یک بازیگر آمریکایی با رفتاری کمدی و توهین‌آمیز بازی می‌کند و در آن تلاش شده است تا نزول وحی بر پیامبر(ص) را دروغ معرفی کند.

روزنامه وال استریت ژورنال در توصیف این فیلم نوشت: فیلم "برائت از مسلمانان" یک فیلم سیاسی و نه مذهبی است و در آن از اسلام به عنوان سرطان یاد شده است.

آشنایی با کارگردان

سام باسیل یک شهروند اسرائیلی ـ آمریکایی ایالات متحده است. وی یک مشاور املاک و مدیر شرکت‏های ساخمانی است که در کالیفرنیای جنوبی زندگی می‌کند . علیرغم عدم انتشار هیچ تصویری از وی، او یک شخص حقیقی است و سنی بین 52 تا 56 سال دارد. (یعنی سام باسیل، یک نام مستعار نیست).
باسیل از روز سه شنبه (۱۱ سپتامبر 2012 ـ ۲۱ شهریور 1391) که با روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" و روزنامه آمریکایی "وال ستریت ژورنال" مصاحبه کرد ناپدید شد و از مکان اختفای وی اطلاعی در دست نیست.

وی به روزنامه " وال استریت ژورنال" گفت: "برای این فیلم 5 میلیون دلار از یکصد صهیونیست اعانه جمع آوری شده است. این فیلم با استفاده از 59 بازیگر و تیمی 45 نفره در پشت صحنه، به مدت سه ماه در اواسط سال گذشته میلادی در کالیفرنیا تولید شد".
با وجود این هزینه هنگفت، کیفیت فیلم بسیار پایین و دکورها و صحنه‏ ها بسیار آماتوری و پیش پا افتاده است.

اما پس از ابراز انزجار مسلمانان جهان رسانه های غربی سعی می کنند هویت واقعی سازنده فیلم را مخفی کنند.
دویچه وله در گزارشی ادعا کرد: یک فعال مسیحی‌مذهب که به گفته‌ی خود در جریان تهیه فیلم همکاری داشته، اما می‌گوید که "بسیل" نام مستعار است و فرد مورد نظر نه یهودی‌مذهب است و نه اسرائیلی. به گفته‌ی استیو کلین، گروهی از شهروندان ایالات متحده که در خاورمیانه متولد شده‌اند، فیلم را تهیه کرده‌اند.

دویچه وله مدعی شد: بنا بر اعلام منابع اسرائیلی نیز شخصی با نام "بسیل" در فهرست شهروندان این کشور ثبت نشده است. استیو کلین از هویت واقعی کارگردان اظهار بی‌اطلاعی کرده است.

سوء استفاده کارگردان از عوامل فیلم؟

در همین حال یک بازیگر زن که در این فیلم ایفای نقش کرده است ادعا کرد که عوامل فیلم از آنچه سازنده آن دنبال می‌کرده است، مطلع نبوده‌اند. وی می‌گوید که به وی گفته نشده بود که این فیلم در نهایت به کجا خواهد انجامید؛ بلکه در زمان فیلمبرداری، فیلم مزبور «جنگجویان صحرا» نام داشته و زمان آن نیز مربوط به هزاران سال پیش از ولادت پیامبر اسلام(ص) بوده است.

این بازیگر که «سیندی لی گارسیا» نام دارد، تصریح کرد: «قرار نبود این فیلم هیچ کاری به مذهب داشته باشد، بلکه قرار بود نشان دهد که در گذشته شرایط در مصر چگونه بوده است؟ در این فیلم در رابطه با [حضرت] محمد(ص) و یا مسلمانان چیزی نبود.»

یکی دیگر از اعضای گروه سازنده فیلم موهن هم که به دلایل امنیتی خواست تا نامی از وی برده نشود، روز چهارشنبه در پیامی به شبکه خبری سی‌ان‌ان ابراز داشت: «تمام عوامل فیلم بشدت ناراحت هستند و احساس می‌کنند تهیه‌کننده فیلم از آنها سوءاستفاده کرده است. ما از این فیلم حمایت نمی‌کنیم و درباره مقصود و منظور آن دچار گمراهی شدیم. ما از بازنویسی‌های کامل فیلمنامه و دروغ‌هایی که به عوامل فیلم گفته شد، شوکه شده‌ایم.»

همچنین بیانیه‌ای از سوی عوامل فیلم منتشر و در آن اعلام شده است که نام پیامبر اسلام(ص) و هرچه که مربوط به اسلام است، پس از پایان مراحل فیلمبرداری به فیلم مزبور اضافه شده است. همچنین دیالوگ‌های اهانت‌امیز فیلم مزبور در زمان فیلم‌برداری ضبط نشده‌اند بلکه آن نیز بعداً به‌وسیله دوبله تغییر داده شده و جایگزین دیالوگ‌های اصلی شده‌اند.
این بیانیه تأکید کرده است که سام باسیل کارگردان فیلم از عوامل سازنده آن سوءاستفاده کرده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
مردم مراکش با برگزاری تظاهرات اعتراض‎آمیز در شهرهای این کشور، اجرای اصلاحات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را خواستار شده‎اند.
معترضان در این تظاهرات وجود فساد در سطوح مختلف را در سیستم حاکمیتی این کشور، محکوم کردند.
در جریان این تظاهرات که از سوی جنبش بیستم فوریه سازماندهی شده بود، گروهی از معترضان که شمار زیادی از آنان را دانشجویان و دانش‎آموزان تشکیل داده بودند، در شهرهای کازابلانکا، طنجه و حسیمه به خیابان‎ها آمده و علیه افزایش قیمت‎ها و گسترش بی‎کاری اعتراض کردند.
معترضان در جریان این تظاهرات علیه آن‎چه که فساد و استبداد در این کشور می‎نامند، شعار سر دادند.
کشور مراکش از سال گذشته و از زمانی‎که تحت تاثیر انقلاب مردم تونس و مصر قرار گرفت، تقریبا هر هفته صحنه برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز است.
به رغم‎ آن‎که محمد ششم پادشاه این کشور در ماه ژوئن سال گذشته موافقت خود را با اجرای پاره‎ای اصلاحات اعلام کرد، تظاهرات اعتراض آمیز مردم مراکش همچنان ادامه دارد.
در جریان اصلاحات به اجرا گذاشته شده از سوی پادشاه مراکش، هرچند که قدرت بیشتری برای نخست وزیر این کشور در نظر گرفته شده است ولی در عمل پادشاه در مقابل بیشتر تصمیم‎های دولت همچنان از قدرت وتوی خود برخوردار است.


کشور مراکش در طول چند سال گذشته با مشکلات جدی در زمینه بی‎کاری و افزایش میزان فقر مواجه شده است.
پس از آن‎که دولت مراکش در ماه ژانویه سال جاری ۲۰ درصد قیمت بنزین را افزایش داد، مردم این کشور افزایش شدید قیمت محصولات غذایی را شاهد هستند.نوع مطلب : جـــــدیدتـــــــــرین تــــــــــحولات سیاسی جهان، 
برچسب ها : مراکشی‎ها در اعتراض به فساد تظاهرات کردند،
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 10 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic