در مسیر بیداری
وارد شو و چیزی به من بیاموز. حتی یك كلمه!
درباره وبلاگ


به نام آنكه حق است همیشه

خدمت شما عزیزان سلام عرض میكنم.
این وبلاگ صرفآ برای اطلاع رسانی است.آنچه را مفید میدانم به شما میگویم و خواهش میكنم هرچه میدانید به ما بگویید حتی یك كلمه!

به امید آن حقیقتی كه جهانیان چشم به انتظارش هستند.

مدیر وبلاگ : مدیریت سایت
مطالب اخیر
برچسبها

اگرچه تبلیغات اخیر کره شمالی، رهبر این کشور را فردی سرسخت و در حال آمادگی برای شروع جنگ نشان می‌دهند، در واقع این عمه و همسر وی هستند که زمام امور کشور را بطور کل در دست دارند.

کیم "کیونگ هویی"، عمه کیم جونگ اون و همسرش "جانگ سونگ تائک" که هر دو ۶۶ سال سن دارند زوج قدرتمند پیونگ یانگ هستند که توسط "کیم جونگ ایل"، رهبر سابق این کشور قبل از مرگش برای مشاوره به پسرش و کمک به حفظ قدرت وی انتخاب شدند.

تحلیلگران معتقدند که حضور این دو در کنار کیم جونگ اون در جلسه کمیته مرکزی حزب کارگر کره شمالی که در آن کیم آخرین پیام خود را به دنیا اعلام کرد، اتفاقی نبوده است.

وی در این پیام اعلام کرد که از سلاح‌های هسته‌ای به عنوان "ذخیره حیات این کشور" محافظت خواهد کرد.

خانم کیم معتبرترین سمت حزب کارگر کره شمالی را برعهده دارد. همسر وی جانگ، معاون کمیسیون دفاع ملی است و رابط کلیدی این کشور با چین است. اما مهمترین نقش این زوج اعتبارسازی برای کیم جوان به عنوان چهره‌ قدرتمند نظامی در میان نگرانی‌ها و عدم اطمینان برخی از ژنرال‌های نیروهای مسلح این کشور است.

به عنوان دختر اولین رهبر کره شمالی، خواهر دومین رهبر و عمه سومین رهبر این کشور، خانم کیم، چهره‌ کلیدی سیاسی برای چهار دهه بوده است. او در سال ۲۰۰۳ از انظار عمومی به مدت شش سال مخفی شد، اما در سال ۲۰۱۰ قدرتمندتر از همیشه ظاهر شد و به جنرالی چهار ستاره در همان سال تبدیل شد.

نفر سوم دسته سه تایی راهنمایان کیم جونگ اون "چو ریانگ های" است که کیم وی را به عنون فرمانده ارتش تعیین کرد. این سه تلاش می کنند تا کیم را به چهره‌ای ملی با شهرتی به عنوان یک نظامی باتدبیر که می تواند بحران بین‌المللی را حل کند، تبدیل کنند.

منبع : خبرگزاری افغان پیپر


نوع مطلب : جـــــدیدتـــــــــرین تــــــــــحولات سیاسی جهان، 
برچسب ها : رهبران اصلی کره شمالی چه کسانی هستند؟،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
سخنگوی زندان گوآنتانامو اعلام کرد، تعداد زندانیانی که در این زندان دست به اعتصاب غذا زده‌اند، به ۴۱ تن افزایش یافته است.

زندانیان گوآنتانامو می‌گویند که تعداد افراد اعتصاب کننده سه برابر رقمی است که به طور رسمی اعلام شده است.

با این حال کاپیتان رابرت دوراند، سخنگوی زندان گوآنتانامو گفت که این افزایش اندک به دلیل اضافه شدن یک زندانی دیگر به جمع اعتصاب کنندگان از روز پنج‌شنبه است که شامل تمام زندانیانی می‌شود که حداقل ۹ وعده غذایی مداوم را از دست داده‌اند.

وی با اعلام اینکه هم‌اکنون هیچ یک از زندانیان در بیمارستان بستری نیستند، گفت که دو زندانی که به علت کم شدن آب بدن بستری شده بودند نیز مرخص شده‌اند.

وی افزود: به ۱۱ زندانی دیگر نیز به اجبار غذا داده می‌شود تا از کاهش وزن آنها که زندگی آنها را به خطر خواهد انداخت، جلوگیری شود.

ارتش آمریکا همچنان درگیر فرآیند بحث برانگیز غذا دادن اجباری به زندانیان است؛ عملی که سازمان ملل آن را با شکنجه مقایسه می‌کند و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ ناظر بر شرایط زندانیان نیز با آن مخالفت می‌کند.

برخلاف رقمی که به طور رسمی اعلام شده است، زندانیان و وکلای آنها مکررا ادعا کرده‌اند که ۱۳۰ تن از ۱۶۰ تن بازداشت شده در این کمپ دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

۵۱ وکیل به چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا نامه نوشته‌اند که اعتصاب غذا که ظاهرا ۶ فوریه آغاز شده است "با بازرسی گسترده قرآن‌های زندانیان که نوعی هتک حرمت دینی است و بازرسی و مصادره بدون دلیل دیگر اشیای شخصی آنها از قبیل نامه‌های خانوادگی و عکس‌ها و نامه‌های حقوقی زندانیان شدت یافته است".

با این حال مقامات آمریکایی ادعاهای زندانیان را رد کرده‌اند.

روز جمعه ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای شدید اللحن، از واشنگتن خواست تا بازداشتگاه گوآنتانامو را ببندد.

پیلای که اعتصاب غذای زندانیان را "بسیار سخت" اما "غیر قابل تعجب" خوانده است، تاسف عمیق خود را از اینکه آمریکا هنوز به وعده چهار ساله خود مبنی بر تعطیل کردن زندان گوآنتانامو عمل نکرده است، ابراز کرد.

پیلای در این بیانیه گفت: ما باید با این موضوع صریحا برخورد کنیم. آمریکا به طور آشکار نه تنها تعهدات خود را عملی نکرده است بلکه قوانین و استانداردهای بین‌المللی را نیز که باید رعایت کند، نقض کرده است.

وی در ادامه حبس نامحدود تعداد زیادی از زندانیان را محکوم کرد و گفت که این عمل به "بازداشت مستبدانه" آنها تبدیل شده است و نقض قوانین بین‌المللی است.

از ۱۶۶ زندانی که از ۲۳ کشور مختلف به گوآنتانامو آمده‌اند، تنها ۹ تن آنها به ارتکاب جرم متهم یا محاکمه شده‌اند.

منبع : خبرگزاری افغان پیپر


نوع مطلب : جـــــدیدتـــــــــرین تــــــــــحولات سیاسی جهان، خبرهای سیاسی وجدیددر رابطه باافغانستان، 
برچسب ها : افزایش آمار زندانیان اعتصاب‌کننده در گوآنتانامو،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
جناب رییس جمهور خطاب به طالبان می گوید اگر افغانستانی و مسلمان هستید، دست از این کشتارها بردارید و به آغوش وطن بازگردید. اما طالبان در قبال این درخواست، حملات انتحاری خود را افزایش می دهند تا بگویند نه ما از مسلمانی چیزی می دانیم نه به مردم افغانستان پایبندیم 

متن کامل خبر در ادامه مطلب ...


نوع مطلب : خبرهای سیاسی وجدیددر رابطه باافغانستان، 
برچسب ها : طالبان نه مسلمانند و نه افغانستانی!،
لینک های مرتبط :
نظرات ()

وحشت آمریكا از تهدیدات پیونگ یانگ و تلاش برای كاستن از سطح تنش‌ در شبه جزیره كره

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ با ادامه بحران در شبه جزیره كره و تهدید پیونگ‌یانگ در خصوص حمله اتمی علیه آمریكا، مقامات كره شمالی به سفارتخانه‌ها اعلام كرده‌اند كه در صورت آغاز جنگ قادر به تضمین امنیت آنها نخواهند بود.

با این وجود هنوز گردشگران بسیاری در حال گشت و گذار در كره شمالی هستند اما چندین گروه از توریست‌های خارجی روز شنبه به پكن، بازگشتند.

یك توریست دانماركی كه پنج روز را در كره شمالی گذرانده است، گفت: ما بسیار خوشحال هستیم از اینكه بازگشته‌ایم اما هنگامی كه در كره شمالی بودیم احساس ترس و وحشت نداشتیم. زمانی كه ما آنجا بودیم به نظر نمی‌آمد كه تنش بسیاری در این شهر وجود دارد و در حقیقت همه چیز عادی و حال ما نیز خوب بود.

مجری یك گروه سیاحتی كه چند روز پیش از پیونگ‌یانگ بازگشته گفت: زندگی در آنجا به صورت عادی در جریان است و همچنان مجوز سفرهای توریستی صادر می‌شود. اگر این تور به هر نحوی جان مسافران را تهدید كند، این سفر صورت نمی‌گیرد. طی 20 سال گذشته تنها یك بار آن هم در سال 1994 (1373ش) نمی‌توانستیم توریست‌ها را به پیونگ‌یانگ ببریم. این مساله فقط چند روز طول كشید و سپس دوباره به ما اجازه دادند تا توریست‌ها را به آنجا ببریم.

در عین حال خبرگزاریها گزارش می‌دهند در حالیكه تنش‌ها در شبه جزیره كره همچنان در سطح بالایی قرار دارد، پیونگ یانگ ویدئویی را منتشر ساخته است كه كیم جونگ اون، رهبر این كشور را در حال نظارت بر حمله آزمایشی پهپادها نشان می‌دهد.

این ویدئو كیم جونگ اون را در حال تماشای یك هواپیمای كوچك كه توسط راكت پرتاب شده بود، نشان می‌دهد، این هواپیما توسط یك موشك ضد هوایی متوقف شد.

انتشار این ویدئوها توسط تلویزیون كره شمالی در میان خبرهایی مبنی بر ارسال هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین آمریكا به ژاپن صورت می‌گیرد. این هواپیما پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر اینكه كره شمالی موشك‌های خود را به ساحل شرقی انتقال داده است برای جمع آوری اطلاعات فرستاده شدند.

سپر دفاع موشكی"گلوبال هاوك" در پایگاه هوایی آمریكا در میساوا، شمال ژاپن مستقر خواهد شد. این سیستم قرار بود اواسط سالجاری فرستاده شود، اما زودتر از موعد به منطقه فرستاده شده است.

لغو آزمایش موشكی آمریكا در كره

"بی.بی.سی" اعلام كرد آمریكا با لغو آزمایش موشكی اش، به نوعی به كره شمالی امتیاز داد.

خبرنگار این شبكه در سئول گفت:" آمریكا در واكنش به تحولات رخ داده در روزهای اخیر در شبه جزیره كره و تشدید تنش در این منطقه، آزمایش موشكی خود را لغو كرد و به تعویق انداخت. هنوز مقامات كره جنوبی به این اقدام آمریكا كه متحد قدیمی سئول به شمار می‌رود پاسخ نداده‌اند. احتمالا مقامات كره جنوبی، این اقدام آمریكا را به باد انتقاد خواهند گرفت و آن را عقب نشینی درمقابل كره شمالی توصیف خواهند كرد و اینكه آمریكا با به تعویق انداختن آزمایش موشكی‌اش درواقع به رفتار پیونگ یانگ واكنش مثبت نشان داده است. بحثهایی در داخل واشنگتن نیز در این زمینه درجریان است. گفته می‌شود واكنشهای آمریكا به تهدیدهای كره شمالی، سبب تشدید بحران شده است. در داخل واشنگتن گفته می‌شود باید از شدت این تنشها كاسته شود. یكی از مقامات آمریكا گفته است لغو آزمایش موشكی آمریكا، اقدامی مسئولانه و معقول و محتاطانه بوده است."

...............
پایان پیام/ 218نوع مطلب : جـــــدیدتـــــــــرین تــــــــــحولات سیاسی جهان، 
برچسب ها : وحشت آمریكا از تهدیدات پیونگ یانگ و تلاش برای كاستن از سطح تنش‌ در شبه جزیره كره،
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 تاکید نخست وزیر سوریه برنزدیک بودن پیروزی کشورش

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ «وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه در دیدار با سفیر روسیه در دمشق از مواضع مسکو درحمایت از ملت سوریه و كمك های انسانی به سوری های خسارت دیده از حملات گروه های مسلح و تروریستی قدردانی كرد.

رسانه های رسمی سوریه دیروز اعلام كردند نیروهای نظامی این کشور در ادامه عملیات خود برای پاكسازی دمشق از وجود تروریست ها ، این عملیات را از منطقه فرودگاه بین المللی به سمت جنوب غرب الضمیر پاكسازی كردند.

نخست وزیر سوریه در دیدار «عظمه الله کولمحمدوف» سفیر روسیه در سوریه  افزود: نیروهای نظامی سوریه بدین شكل، منطقه الغوطه در حومه شرقی دمشق را به طور كامل به محاصره خود درآوردند.

وی با بیان اینكه ارتش سوریه در روزهای گذشته در تعقیب و مقابله با گروه های تروریستی به موفقیت های بسیاری نائل شده است، گفت علائم و نشانه های پیروزی در سوریه در افق دیده می شود.

عناصر مسلح تروریستی در مناطقی از الغوطه در حومه شرقی دمشق مستقر شده بودند و تعدادی از آنان نیز در محله های شمال و جنوب پایتخت سوریه استقرار یافته بودند كه با عملیات پاكسازی نیروهای نظامی سوریه روبرو شدند.

...............
پایان پیام/ 218نوع مطلب : جـــــدیدتـــــــــرین تــــــــــحولات سیاسی جهان، 
برچسب ها : تاکید نخست وزیر سوریه برنزدیک بودن پیروزی کشورش،
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 11 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic